Květen 2013

Videa apod.

30. května 2013 v 19:51 | Týna and horses |  news - smíšené
Ahojky,
Strašně moc se vám omlouvám, moje aktivita skoro dosáhla bodu mrazu. Cítím se naprosto zoufale, přitom se mi zdá, že jsem na počítači čím dál víc. Většinou zapnu komp, prohlížím si fotky, dělám pro časopis... Zítra konečně zveřejním díl zpráv. Zítra bude díl a v sobotu pak nic, potřebuju si oddychnout, natočit něco do zásoby... pak by se to mělo vrátit do starých kolejí.

Hodně jsem přemýšlela, jak to tu vlastně se mnou v létě bude. Moc nemám nápady na články, nějakou inspiraci potřebuji jak sůl. Nemá někdo z vás nějaké nápady? Asi bych si dala dva týdny volna a jen bych přednastavovala. No nevým, mám to v poslední době složitý.

Teď mě tu ale asi vůbec nečekejte, mám toho strašně moc. Ve středu mám postupový zkoušky z kytary a strašně se bojím, že to nějak pokazím. Pak je tu den dětí, moje narozeniny, taťkovy a ségřiny narozeniny, prostě furt něco a krom toho mám u koní závody. Musím se připravovat, snažím se tam strávit co nejvíce času.

No nechci vám tu už moc kecat, chystám prémiové číslo zpráv, takže musím jít sepisovat scénář. Takže papa, přes víkend chci fotit (tedy pokud nebude pršet):

(dřívější foto, no copiright)


Tak jsem tu zase po sto letech...

26. května 2013 v 20:18 | Týna and horses |  news - smíšené
Nevím co se to se mnou děje. Kde jsou ty časy, kdy jsem psala každý den články, kdy jsem se zůčastňovala všech fotosoutěží, každý den fotila a psala každý den deníček...? Nevím co se to se mnou děje, prostě mám v poslední době modelovou krizi. Možná je to tím školním náporem co se poslední měsíc tvoří, možná je to narozeninami které mám přesně za dva týdny, já nevím. Nemám v poslední době o čem psát, v poslední době jsem strašně unavená. Normálně jsem přijela v sobotu ve čtyři od sestřenice, spala jsem u ní dlouho, nijak jsme neviváděly, ale hned jak jsem přijela v ty čtyři domů, lehla jsem a bez přerušení spala šest hodin až do desíti večer. Pak jsem zase ve dvanáct večer usla a spala do sedmi, celkem tedy skoro nonstop 13 hodin. Dnes jsem taky přijela z olympie, lehla jsem a spala několik hodin. Co se to se mnou děje? No dobře, přestanu tady mlít o sobě a radši vám řeknu nějaké novinky z ranche.

Jak už jsem se zmiňovala, byla jsem v Olympii a to za účelem sehnat taťkovi dárek který má narozeniny na den dětí a koupit si schleichy na své narozky. Tady je rekapitulace toho, co jsem si koupila:

Australian Shepherd, female
Už dlouho jsem sháněla nového pejska na náš ranch. Tento pejsek australského ovčáka je velmi loajální, čistotný, inteligentní a poslušný. Plánujeme ho jak ranchového a hlídacího psa tak jako závodního.

Camargue mare
Dlouho plánovaná camargue klisna. Více o klisně možná v dalším článku.

Hanoverian mare
Naše drezúrní a hlavně parkurová posila. Velmi nadaná klisna hannoverského koně

Appaloosa mare
Appaloosa kobylka jako náhrada za shirskou klisnu (shirku jsem chtěla, ale mamka mi říkala, že se jí vůbec nelíbí a vymluvila mi ji). Hlavně vyjížďková, všestranná a jezdecká posila

Zpoždění

24. května 2013 v 13:18 | Týna and horses |  news - smíšené
Ahojky, píšu jen rychlovku

Výroba zpráv se zpozdila, né že by mě to už omrzelo, ale neměla jsem čas. Sami si poslechněte můj týden:

pondělí- Jediný den, kdy jsem měla volno. Kdybych ale měla v sobotu zveřejnit 1. díl, v neděli vymyslet všechno na druhý díl a v pondělí hned točit, asi ybch se z toho zcvokla
úterý- Byla jsem na školním výletě a vrátila se až asi v šest. Byla jsem strašně unavená a navíc už zapadalo pomalu slunko
středa- Celý den jsem strávila u koní. Pomáhala jsem, čistila, vozila malé děti...
čtvrtek- Asi od dvou do tří jsem měla čas a takyže jsem točila, ale musela jsem se ještě chystat do kroužku a tak jsem všechno nestihla. Pak jsem šla do kroužku a vrátila se až docela pozdě.
pátek- Dnes jdu hned zase ke koním, jen jsem se stihal doma otočit a napsat vám tento článeček. Z koní jedu rovnou k sestřenici
víkend- Víkend strávím u sestřenice

Tak to sami vidíte, díl tedy bude asi až v neděli večer, je mi to moc líto, ale tento týden se to vážně nedalo stíhat =(. Možná stihnu ještě narychlovku něco dotočit a že bych to tak do dvou do tří zveřejnila a ke koníkům bych jela trošičku později. No uvidíme, obrázek na konec:
Horses Running HD wallpaper for Standard 4:3 5:4 Fullscreen UXGA XGA SVGA QSXGA SXGA ; Wide 16:10 5:3 Widescreen WHXGA WQXGA WUXGA WXGA WGA ; HD 16:9 High Definition WQHD QWXGA 1080p 900p 720p QHD nHD ; Other 3:2 DVGA HVGA HQVGA devices ( Apple PowerBook G4 iPhone 4 3G 3GS iPod Touch ) ; Mobile VGA WVGA iPhone iPad PSP Phone - VGA QVGA Smartphone ( PocketPC GPS iPod Zune BlackBerry HTC Samsung LG Nokia Eten Asus ) WVGA WQVGA Smartphone ( HTC Samsung Sony Ericsson LG Vertu MIO ) HVGA Smartphone ( Apple iPhone iPod BlackBerry HTC Samsung Nokia ) Sony PSP Zune HD Zen ; Tablet 2 Android 3 DVGA HVGA HQVGA devices ( Apple PowerBook G4 iPhone 4 3G 3GS iPod Touch ) ;
Tohle mám na ploše =)

Novinky

22. května 2013 v 20:57 | Týna and horses |  news - smíšené
Zdravím všechny čtenáře,
Dlouho jsem se neozývala, měla jsem toho prostě hodně. Momentálně všechny oblétávám, plánuju oslavu, sepisuju si odrážky na další díl zpráv...

Musím se vám trošku pochlubit. Jedna rancherka, o které jsem v životě neslyšela (možná párkrát) mi nabídla grafickou práci na jejím časopisu. Jsem z toho velmi nadšená, určitě se těším, až se do toho vrhnu. Mám teď toho opravdu hodně.

Zítra se chystám natáčet druhý díl zpráv. Napadlo mě, že i vy byste mohli do zpráv nějak přispět. Pokud máte třeba nějaké postřehy nebo vás napadla nějaká soutěž (bleskovka nebo tak) určitě se nebojte napsat. Jinak exluzivně by měla být u každého dílu na konci soutěž, tak snad se zapojíte.

A to je všechno, obrázek nakonec:
Horses HD wallpaper for Standard 4:3 5:4 Fullscreen UXGA XGA SVGA QSXGA SXGA ; Wide 16:10 5:3 Widescreen WHXGA WQXGA WUXGA WXGA WGA ; HD 16:9 High Definition WQHD QWXGA 1080p 900p 720p QHD nHD ; Other 3:2 DVGA HVGA HQVGA devices ( Apple PowerBook G4 iPhone 4 3G 3GS iPod Touch ) ; Mobile VGA WVGA iPhone iPad PSP Phone - VGA QVGA Smartphone ( PocketPC GPS iPod Zune BlackBerry HTC Samsung LG Nokia Eten Asus ) WVGA WQVGA Smartphone ( HTC Samsung Sony Ericsson LG Vertu MIO ) HVGA Smartphone ( Apple iPhone iPod BlackBerry HTC Samsung Nokia ) Sony PSP Zune HD Zen ;

18.5 1. díl zpráv RWR

19. května 2013 v 8:00 | Týna and horses |  foto

A je to tu, vyšel první díl aktuálních zpráv ranche White Rose! Takže kdo to ještě neviděl, určitě se koukněte a budu moc ráda když mi dáte like, komentář nebo dokonce odběr. Těším se na vás u dalšího videa =). Nebojte se kritiky, ráda si ji vyslechnu a do příště napravím =)

(pusťte si to v HD kvalitě)


Youtube kanál

18. května 2013 v 9:18 | Týna and horses |  news - smíšené

Oficiálně byl vytvořen Náš youtube kanál RanchWhiteRose. Od dnešního večera se začnou každou sobotu vysílat naše aktuální zprávy. První zprávy mají několik vad, ale budu se to snažit vymakat. Náš youtube kanál reprezentuje náš ranch. Zprávy budou vždy zveřejněny v sobotu večer a v neděli přesně v 8:00 budou zprávy zveřejněny tady na blogu. Budu ráda za každý like a nejvíce budu ráda za sdílení či odběr. Na všechna videa Našeho kanálu se vztahují autorská práva. Na kanálu najdete nejen novinky ranche, ale také plno tutoriálků, zfilmovaných fotopříběhů, klipů a mnoho dalšího! Neváhej tedy a navštiv náš kanál RanchWhiteRose.

Naše ikonka na youtube kanálu

Každému desátému odběrately dáme jako poděkování reklamu na konec aktuálních zpráv. Nedáváme ale reklamy přímo na blog desátého odběratele, nabízíme buďto reklamu na nějakou jeho akci (fotosoutěž, bleskovku, literární soutěž) nebo třeba na jeho youtube kanál, rajče...

A vám už nezbívá, než se těšit na dnešní večer =)

Můj sběratelský život

16. května 2013 v 17:54 | Týna and horses |  news - smíšené

Ahojky, protože jsem členem CAMH, ani u mě nesmí chybět článek na toto téma. Nevím, jestli budu psát na všechna témata, ale uvidím, jak budou témata zajímavá. Toto téma mi sice připadá trošku nudné a oprášené, ale říkala jsme si, proč ne a tak jsem se rozhodla, že to zařadím do historie ranche.

Všechno to samozřejmě nějak začalo. Nemám tak úžasnou historii, jakože jsem šla kolem schleichů, o kterých jsem nikdy nevěděla a najednou mé srdce vzplálo a já vykoupila celéj regál, to určitě ne =D. Dostala jsem se k nim vlastně přes ségru a přes littlest pet shop, se kterými jsem si jako malá hrála. Jednou jsem plánovala, jak si udělám LPS školu a potřebovala jsem na to nějaké prostory a tak jsem měla dostat k vánocům ségřinu stáj. Chvíli do vánoc jsem si to rozmyslela a myslím, že jsem dokonce i brečela, že to nechcu a ať mi to mamka nedává. Nakonec jsem stáj ale stejně dostala a to rovnou i se šesti koni, psem a drezúrní sadou. V té době mě LPS mánie opustila a já se začala věnovat koníkům. Dřív to bylo jen to primitivní hraní, dávala jsem jména jako jsou Šemík, Vraník, Šedák apod. Pak jsem začala něco víc. Založila jsem tento blog: http://ranch-u-zlate-lilie.blog.cz/. Nikdo tam nechodil, tak jsem se rozhodla začít odznovu a tak jsem založila tento blog a zároveň smazala všechny blogy o LPS (měla jsem jich asi 5 =D). No a to je asi z mé historie všechno, nic moc, ale aspoň něco =)

Informace po příjezdu ze Švýcarska

15. května 2013 v 21:22 | Týna and horses |  news - smíšené
Ahoj lidi! Tak jsem přijela ze Švýcarska! Vím, že jste se museli spokojit jen s BCHF, ale snad vám to moc nevadilo. Chystá se plno změn a vylepšení. Příští týden by měl být nový design, takže se můžete těšit. Jinak vím, že to teď s objednávkami stojí, ale chystá se plno vylepšení a prostě nemám na designy sílu. K nějakým znakům, klikačkám apod. sednu, ale na celý velký design prostě nemám sílu, je mi to moc líto. Dnes chci napsat jen kraťoulinké info, nemám totiž moc času a musím si ještě udělat úkoly.

Na reálném ranchi
Tak tam je snad nejvíce novinek. Přibylo nám na ranch dokonce nové hříbě, ale o tom až později. Zatajila jsem totiž těhotenství jedné z klisen, abyste měli překvápko. V reálu jsem si ale hříbátko koupila ve Švýcarsku. Moc jsem si chtěla ze švýcarska dovézt nějakého koníka, všude měli klasiku, jako je hannover klisna, lipicán apod. a žádné novinky, ale v jednom butiku jsem narazila na nové lipicánské hříbě. Musím vám tedy říct, že ty jeho obr bobíky vůbec nejsou tak strašný, moc se mi tohle hříbátko líbí. Dokonce bych o něm možná byla schopná i říct, že je to mé nejhezčí hříbě. Škoda těch bobíků, možná zapojím své drastické umění, hřívu mu odříznu a udělám mu nějakou normální. Jinak je to naše velká naděje stáje. Vypadá velmi talentovaně, má krásnou stavbu těla a Thomas si ho od příštího měsíce vezme do parády, snad z něho něco vyleze. Přípravy areálu vrcholí, brzy by se měl ten dokument natáčet, jen musím dodělat sprchový kout a pár maličkostí. Více novinek možná napíšu zítra

Na webovém ranchi
Tak tady se toho taky děje hodně =D. Chystám se oživit nový youtube kanál RanchWhiteRose. Každý týden taam budou aktuální novinky z ranche, něco jako zprávy. Už na to mám všechno přichystané a jako vždy to bude moderovat Anaztázie. Bylo yb to každý týden, termíny dám do ankety, takže hlasujte. Už se moc těším, jak to dopadne, zítra ybch začala s natáčením prvního dílu. Konec hlasování v anketě bude v pátek večer, takže si budete muset pospíšit =)

No chtěla jsem vám napsat ještě něco z mého života, ale to až jindy =)

BCHF: Velikost koně, kterou fotím nejmíň ráda

12. května 2013 v 7:00 | Týna and horses

Nedá se to úplně určit, protože sbírám jen málo značek, ale určitě by to byli MW.

(c) Janice CoxBCHF: Nejoblíbenější velikost koně

11. května 2013 v 7:00 | Týna and horses
Tak já to mám poměrně jednoduché. Jediné co sbírám, je totiž schleich, jeden china a pár MW. Lépe se mi fotí schleich, protože pro ně mám více doplňků a china mám navíc jen jednoho. Ale kdybych měla víc těchto bh koníků, tak by se mi asi fotily možná i tradi lépe než schleich, fakt nevím, ale ať to je změna, dám do tohohle článku toho chinu.