Duben 2013

Jak je to vlastně se Spring Cup...

29. dubna 2013 v 15:28 | Týna and horses |  news - smíšené
Ahoj, toto je dost závažné téma, které mě tíží poslední měsíc čím dál víc.


Tato soutěž dopadla lépe a zároveň hůř než jsem doufala. Vždy když jsem měla fotosoutěže, maximum byli 3 účastníci a desetkrát tolik bylo na mě prostě už trošku moc. Přiznávám se, celé jsem to zbabrala, vůbec jsem nestíhala, vždy jsem přetahovala datum a celkově jsem se ukázala snad v tom nejhorším světle. Je mi to strašně líto, všichni jste tak báječně fotili a já to tak zbabrala... Každopádně na 3. kolo už prostě nemám sílu, je ale očividné, že ikdyby jste kdokoliv z vás dali něco na deset bodů, vyhrála by frisullka, takže já už bych to nezdržovala a odeslala Frisullce balíček. Pokud někomu vadí, že nebylo vyhodnoceno 3. kolo a myslí si, že měl vyhrát on, pro mě za mě vám to klidně přepočítám, ale myslím, že je to zbytečné zdržování.


Příčin tohoto "skolabování" soutěže je mnoho. Jak víte, začala sezóna. Koníci byli po zimě neopracovaní a já ve stáji strávila co nejvíc času, kolik jen bylo možno obětovat. Pak jak na povel si všechny rancherky (tím nechci nikoho urážet :D) usmyslely, že udělají fotsoutěž a mě už na Spring Cup jaksi nezbyl čas. No nechci to už rozebírat, kromě poháru mám už vše pro Frisullku zabaleno, takže zítra hodím do schránky a chci, aby jste na Spring Cup zapomněli. Příští soutěž bude určitě mnohem lepší, s pevnými termíny a odolnější pořadatelkou :D

Výherní bublinovky 2. a 3. kolo

29. dubna 2013 v 6:27 | Týna and horses |  foto
A je tu konečně vyhlášení druhé a třetí bublinovky. K trojce jsou opět dvě možnosti, protože se mi strašně obě líbily. Moc se mi ale u trojky líbil i komentář haničky a u dvojky se mi zase líbila Stela. Jinak odpovědi k dodatkům. U dvojky, hodila devět z deseti kuželek a u trojky je tam šest spících lidí (pozor, jsou tam i chlapi, většina z vás si myslela, že jsou tam jen ženy :D). Tak tady ty nej komentáře:

Gratuluji dr.kiwi


Gratuluji Kobyle08

Gratuluji Petz

simsbubli 4

28. dubna 2013 v 10:00 | týna and horses |  news - smíšené
Tak a je tu čtverka, užijte si ji a hlavně vyplňte! Opět pózuje Ronnie v nově zařízeném obyváčku na koleji:


Napište do komentů:
/1/ - co říká Ronnie
/2/ - co říká někdo za oknem
bonusy:
/1/ - myslíte si, že Ronnie tancuje nebo zpívá?

Z dalmatina papillon aneb. jak na drastic úpravu

25. dubna 2013 v 19:15 | Týna and horses |  news - smíšené
Ahojky, je tu takový né úplně návod. Je to jakokdyby ukázka jak předělám dalmatina na papillona. Předělávala jsem ho kvůli sestřenici a klidně něco předělám i vám. Je to něco jako ti velikonoční zajíčci, ale tentokrát vám ukážu postup (nic těžkého):

před:
Dalmatian puppy, sitting
po:
tady ohraničeno černě, aby jste to viděli (ale s tou černou to vypadá hrozně):

Prvním a nejdůležitějším úkolem je "oddělat" přebitečné části. V případě této úpravy uši a dlouhý ocas. Prostě odděláte to, co je tam navíc. Takhle hezky ocas a uši "odřízněte"

Nyní udělejte opak a přimalujte výraznou barvou to, co na původním modelu nebylo.

Teď to asi na tom bílým pozadí nejde vidět, ale prostě si celého pejska iu s ušima vybarvíte podkladovou bílou.

Teď vyznačte místa, kde má pejsek ostřejší stíny a různé pomyslné čáry.

Potom stíny zesvětlete a namalujte oči, obočí, řasy, stíny na čumák, drápky apod.

Teď už stačí jen protáhnout uší a vybarvit (děláno podle živého pejska)

Dále můžete dát ještě těxt či jiné ozdoby.

Později jsem obrázek ještě ořezala, takže nebyl tak zubatý, ale snad jsem vám trošku pomohla a snad si někdo něco objednáte. Za objednávku chci jen jednoduchou propagaci mého blogu :). Předem děkuji, možná dám někdy podrobnější návod.

Jsem zpět - pár informací

25. dubna 2013 v 18:45 | Týna and horses |  news - smíšené
Ahojky, tak jsem dá se říct zpět. Teď chci asi do konce týdne relaxovat, protože mám z přijímaček absolutně vygumovanej mozek. Dnes už jsem asi 5x minimálně o něčem mluvila a v půlce rozhovoru jsem zapomněla, o čem vlastně byla řeč :D. Hlavní co vás asi zajímá jsou koníci a přijímačky, ale snad u pc neusnu a vážně vám to všechno napíšu.

Přijímačky dopadly dobře. Dělala jsem na Gymnázium Tšnov a v Brně na Gymnázium Matyáše Lercha. Na Tišnov jsem přijata, ale na Lerchovu ne, bylo tam totiž 332 uchazečů. Je to ale krásná budova, krásné prostředí i skvěle přístupná linka městské dopravy, ale co je hlavní, přímo před školou leží velký jezdecký areál. Přímo asi jen 10-50 metrů od školy je krásný areál s jezdeckou prodejnou a se skvělou parkurovou jízdárnou, kde se koná Český Skokový Pohár. Prostě škola snů. koda že to nevyšlo, ale ještě jsme s mamkou poslaly odvolání a dyžtak prostě půjdu na Tišnov.

Za přijímačky jsem (konečně) dostala jezdecké boty. Jsou krásné, jednoduché, ale dostačující. Po Lerchově jsme šly totiž s mamkou do jezdecké prodejny a hned nám padly do oka. Už chybí jen jezdecké sako a vlastní bičík, ale žádné závody se neblíží a bičík mi dyžtak ve stáji půjčí. Taky jsem dostala nové kolo. Je krásné, stejně velké jako kolo mé o šest let starší ségry, holt ji už dorůstám. Jezdí se s ním krásné.
Na ranchi je plno novinek, ale prvně k mé vyráběcí horečce. Vyrobila jsem toho opravdu hodně, ale v tomto článku bych vám chtěla představit dvě kompletní uzdečky. Mají vše, dokonce i všechny zapínáčky na podhrdelníku, dvojtý nánosník, plno řemínku apod., jsem s nimi spokojená. Mám s modrou a červenou čelenkou. Obě půjdou do výbavy naší stáje, modrá pro hřebce a červená pro klisny. Plánuji v blíské době plno setů, ale páč už mi odešly snad všechny uzdečky, chci se teď na ně zaměřit a udělat i pro poníky a nějaké záložní. Taky jsem vyrobila parkurovou překážku a plno dalšího, ale o tom později. Tady máte fotky celých setů i s uzdečkami (nějaké fotky jsou roztroušeny různě v článku):
Kokosce ale beztak sluší nejvíc:
Jinak co se ostatních věcí týče... Novým koníkům se na ranchi moc líbí, ale zatím jsem nenašla žádné v hodné jméno. Nechci nic obyčejného, prostě něco, co bude vystihovat jejich osobnost a zároveň to bude hezky znít. Ranch se teď chystá na velkou věc. Oslovilo nás totiž natáčecí studio Horse Record a dalo nám peníze i kameramany, takže se bude natáčet velký dokument o našem ranchi. Vše se chystá. Nejdřív se budou přistavovat tribuny na jízdárnu a taky chci udělat na jízdárnů nějaký sklad, pak plánuji vstupní bránu, sprchový kout a konečně dodělat sedlovnu s klubovnou. Pak už jen zbývají menší úpravy a může se natáčet! Anaztázie a holky teď hodně trénují do HSS u terybery, kluci zařizují různé instalace, vylepšení areálu, krmivo a střádají na nové stájové auto. Pokud se dokument o naší stáji proslaví, měli by jsme od společnosti Dance And Jump dostat nějaké peníze na nové vybavení a jednoho prvotřídního koníka.
Možná vám tuto sobotu chyběl nějaký fotopříběh, ale protože hned v pondělí jsem měla přijímačky, nenašel se na fotopříběh čas. Teď mám ale nafocený dvojdíl a za chvíli ho půjdu asi přednastavit na sobotu. Jinak chtěla bych teď dát ten dvojdíl, pak asi dva díly Boje a pak by se to zase střídalo. Boj bych chtěla asi tak nejpozději do konce května ukončit, protože se chystá velké natáčení Boje, tak abych to přes červen stihla. Jinak máme nový youtube kanál jménem RanchWhiteRose. No to by bylo k dnešku asi všechno, víc napíšu třeba v příštím článku :)
A tady nakonec něco z dnešní vyjížďky bez sedla:

Kurz pro všechny rancherky 2. část /Fotosoutěže

23. dubna 2013 v 14:00 | týna and horses |  news - smíšené

Na tohle téma jsem se vždycky těšila. Nechci se tentokrát tolik rozepisovat jako u dessignu, protože musím přednastavit ještě další tři díly. V tomto článku vám chci popsat, jak se dobře nachystat na fotosoutěž a jak to dělám já. Doufám, že vám to k něčemu bude. Zase bych chtěla článek udělat na tři části "Co rozhodně NEDĚLAT" a "Co rozhodně DĚLAT" + "Jak to dělám JÁ". Tak snad s ebude líbit. Co nedělat budou asi hlavně vypozorované chyby při fotosoutěžích a poučení.

Co rozhodně NEDĚLAT

Tak a prvně si řekneme tu horší stránku - poučení z chyb různých rancherek. Snad se poučíte, nějaké věci můžou být pouze varováním a nemuselo se to doopravdy stát.
 1. Riziko přihlášení - Zjištěte si o fotosoutěži opravdu všechno, častá chyba je, že se třeba přihlásíte do soutěže s názvem Parkur a nikdy by vás jen tak zčista jasna nenapadlo, že je to pouze pro poníky, ale kdyby jste si přečetli nějaký článek o fotosoutěži, přišli by jste na to. Zjištěte si opravdu všechno, všechny podmínky, termíny možnost přihlášení, kapacitu účastníků apod.
 2. Počet - Jedna z nejhorších a nejčastějších případů. Často se stane, že nevíte, jakého koníka přihlásit a tak jich přihlásíte třeba šest, protože fakt nevíte, ale pak když máte třeba poslední den do termínu odeslání a vidíte před sebou tu práci, nafotit všech šest, často jste jen z té myšlenky unavení (a to je fakt pravda :D!) a nakonec nevyfotíte nic, ale kdyby jste přihlásili např. dva koně, vyfotíte je naprosto vpohodě a ještě se s tím můžete jak se patří vymakat.
 3. Další riziko počtu - Další případ počtu je, že přihlásíte třeba šest koní a nechce se vám každému vymýšlet jinou scénku a pak je jedna fotka jako druhá. Proč je to špatné? Čím víc podobných fotek je, tím víc ztrácí na hodnotě. To je jak s limitovanýma schleichama, čím víc bude kusů, tím menší bude mít pak koník hodnotu a stejně ovlivňují i podobné obrázky porotkyně k nižšímu počtu bodů.
 4. Zjišťujte si vše hned na začátku - A máme tu další problém. Pokud vyfotíte fotku do drezury s voltižním vybavením s křiklavými barvami a až pak zjistíte, že to má být sladěno do černo-bíla s předepsaným drezúrním vybavením, je vám to už jaksi na prd. Neotravujte moc pořadatelku fotosoutěže, ale pokud si třeba nejste jisti, u jakého drezúrního písmene je budka s porotci, radši pořadatelce napište (ale prvně zkuste google apod., ať pořadatelku neotravujete non stop :D)
 5. Dávejte si pozor, kam fotky dáváte - Tak tohleje opravdu fotosoutěžní potvůrka. Snad půlka z každé fotosoutěže dává své soutěžní fotky na rajče nebo ještě hůř dokonce na blog. Možná si neuvědomujete, jakému riziku se vystavujete, ale všichni ostatní účastníci pak můžou okopčit vaše originální nápady a to je velmi nebezpečné - takže s rajčetem je ve fotosoutěžích KONEC, chápete? :D

Co rozhodně DĚLAT

 1. štěstí přeje připraveným - Je to tak, vše si hned zjištěte, vše si přichystejte a sežeňte/vyrobte, to se opravdu vyplatí! Ihned si zjištěte téma kol a udělejte si seznam potřebných věcí a během limitu si všechno shánějte. Klidně si i zkuste udělat scénku doma na stolku a pak ji třeba naskicovat a podle toho fotit. Pište si seznamy, malujte nápady, dělejte skicy - to vše vám jen prospěje!
 2. moje technika: záložní fotky - Pokud je čas, tak tohle dělám u každé fotosoutěže. Jde o záložní fotky. Na záložních fotkách si nemusíte dávat tolik práce, jsou jen pro případ KDYBY... Vždyť to znáte, těsně před dokončením limitu poslání fotek vám chcípne foťák a vy automaticky pak vypadnete - v této chvíli tu ale máte záložní fotky, které jste si vyfotili už dřív. Možná za to dostanete jen tři body z deseti, ale lepší tři body a pokračovat dál, než nula bodů a automatické vyřazení.
 3. nevzdávejte se - Vydržte až do konce! Nepovedla se vám třeba fotka do druhého kola a uvažujete, že to necháte jít dál a fotku do třetího kola vůbec nepošlete? V žádném případě! Možná nebudete mít nejvíce bodů, ale plno fotografů během kol odpadne a mě už se asi dvakrát stalo, že z původních asi třiceti přihlášených koní nakonec zůstali jen mí koně a jednoho soupeře.
 4. na vybavení opravdu záleží - Hodně rancherů o tomto pochybuje, myslí si, že vybavení je jen to vedlejší, ale po hezkém světle, zaostření apod. je to hned nejdůležitější. Možná se ve fotosoutěži vybevní nehodnotí, ale vybavení určuje směr atmosféry, zútulňuje fotku a dělá fotku reálnější. Možná se vybavení nehodnotí, ale automaticky to na porotkyni převede tu atmosféru, útulnost apod.

Jak to dělám JÁ

Tady máte můj originální postup při každé fotosoutěži:
 1. Prvně si zjistím všechny informace a témata. Hned jak se dozvím téma a vše potřebné, úřesunu se na google a pokud jde např. o drezuru, zjistím si všechny informace k drezuře jako např. cviky, barvy, povolené věci, nepovolené věci, výbava atd.
 2. vyfotím si záložní fotky
 3. vymyslím si všechny scénky pro ejdnotlivé koně.
 4. Pak si sepíšu seznam a to jak toho, kde budu fotit apod. tak toho, co musím koupit a i toho, co všechno musím vyrobit. Dále si sepíšu, co všechno v jednotlivých obchodech koupit.
 5. Nyní je tu místo pro uměleckou část - všechno si naskycuju, dokonce si zkusím naskycovat všechny možné úhly a vyberu ten nejlepší.
 6. Pak si klidně vyhradím třeba týden pro chystání a to jak pro nakupování, tak pro vyrábění.
 7. Dále si všechno nanečisto naarandžuju (nebo jak se to píše :D) v domě a vyhradím si termín pro focení
 8. A fotííííííííííííííííííííííííím! :DTaky jsem se připojila - modely

22. dubna 2013 v 16:41 | Týna and horses
Počet modelů koní Schleich: 43
Počet modelů koní Breyer: 0
Počet modelů koní Peter stone: 0
Počet ostatních modelů koní: 1
Celkem modelů na našem ranchy: 44
Celkem modelů koní u všech: 92
*na tuto kolonku přičteš např:

zkopírovala sis tento formulář s koncovím počtem 92 (já - 44 a keník - 48), ty máš 51 koní.Takže uděláš 92+51.
Snad to každý chápe a aspoň někdo si to vyplní.

simsbubli 3

21. dubna 2013 v 10:00 | týna and horses |  news - smíšené
A máme, tedy máte tu třetí simsbubli. Tentokrát kolem toho enbudu dělat dlouhé řeči a tady máte rovnou biblinovku s Peterem a dalšími lidičkami:


Napište do komentů:
/1/ - co říká Peter
/2/ - co si myslí ta holka

bonusy:
/1/ - spočítejte všechny spící (upozorňuji, možná jsou i za křovím :D)

Můj příběh - jsem zvláštní, já vím, ale hold jsem člověk :)

19. dubna 2013 v 22:00 | Týna and horses |  news - smíšené
Ahoj, jsem tu s takovým podivným tématem. Píšu večer, protože před chvílí jsem si vše srovnala a právě teď mám tu odvahu to napsat a chci to napsat, nechci si říkat "ráno" a pak se cítit provinile a říkat si "proč jsem to vlastně psala?".

Jak víte, 22.dubna mám přijímačky. Nejen že jsem při šrotění obohatila své znalosti a naučila se pravidelně učit, ale také jsem si hodně věcí uvědomila a snažila se překonat jednu z největších překážek. A co je to za překážku? Překážka zvaná Neúspěch. Ano, trpím něčím jako je fobie z neúspěchu. Není to však obyčejná fobie... Né snad, že bych nedokázala prohrávat. Já dělám ale největší chybu, uzavřu se sama do sebe a neúspěch si vyčítám. Mnohdy si říkám "Tak uspěješ jinde, hoď to za hlavu!", ale v mém případě je to velmi těžké. Mnohdy se stanou případy, že v testu je třeba otázka (např.) "Jaké plemeno je nejstarší" a já si samozřejmě říkám "To je jasný, arabský plnokrevník". Pak to ale nenapíšu, bojím se mluvit do ticha, prosazovat názory a pak to nenapíšu, ikdyž moc dobře vím, že je to správně a pak si to dokážu několik dní vyčítat. Tento článek ale nemá být směřován tím, abych vám popsala jak mám "strašnou" povahu.

V poslední době jsem zjistila, že jsem něco jako "závislá" na úspěchu v Jarní stuze. Mnohdy si říkám "Proč?" - je to naprosto jednoduché, nedokážu si neúspěch připustit k tělu. Zjistila jsem, že do stuhy investuju mnohem více času a nervů, než jsem ochotná. Co mi ale vadí je, že se smýkám vlastní kontrole a neovladatelně se stávám závislá na úspěchu. Možná vám tento článek připadá, jako jedna velká pohádka, ale není. V tomto případě je nejlepší lék, přestat. A já to udělala. Řekla jsem si "Proč?" a do třetího kola nefotila. Víte, chci jen povzbudit ostatní rancherky podobné povahy. Postupně si uvědomuji, vidíte v těchto větách rozdíl: "Vyhrála jsem v Jarní kokardě" a "Vyhrála jsem v jarním poháru"? Nevidíte, nikdo z vás nemůže tušit, že v Jarní kokardě bylo o 20 účastníků víc a berete výhry rovnoměrně. V zimě, jsem investovala všechen čas a nervy do zimního poháru a řekněte mi, kdo vgšechno ví o mé výhře? Snad nikdo a má tedy smysl být takhle upjatá na Jarní stuhu, když bude milion dalších fotosoutěží? Nechci vás odrazovat od Jarní stuhy, to určitě ne a hanička pořádá opravdu účžasné fotosoutěže, jen chci pomoct podobným jako jsem já. Když cítítě, že vás už fotoosutěž ovládá, přestaňte. Hoďte to za hlavu a radši si jděte fotit jen tak pro radost, od toho přece máme internetové ranche, ne? :). Tak já doufám, že jste mi aspoň trošku rozuměli, že se tu nestrhne žádná hádka a já doufám, že se mi po dopsání uleví a stejně i všem, co si tohle opravdu přečetli až do konce, papa Týna :)

Limited schleichs - Pinto

19. dubna 2013 v 16:00 | týna and horses |  news - smíšené


Tak a máme tu (opět) trošku jiné limitované koně. Já myslím, že schleich limitované koně 2012 zná každý, takže jsou podle mě tito trošku "jinak" limitovaní vhod :). Dneska tu mám pro vás pinto hřebce. Jde o to, že ve výrobně kromě obyčejných pintů vyrobili i několik kusů speciálních pintů. Tito pintové nejsou přímo zařazeni mezi limitované a co je na nich super je, že nějaký z těch vzácných vám kklidně může už roky ležet na poličce. Ale zase je blbí, že když ho doma nemáte, tak ho prakticky neseženete a to ani na ebay, ani v německém obchodu. Tito speciální pintové byli prostě různě roztroušeni po Evropě. Dejme tomu, do jednoho balíku s pár sty normálních dali i jednoho speciálního. Není moc velká šance, že ho máte, ale už jsem ho na několika fotkách od českých rancherek viděla. Na obrázcích jsou tři fotky, ale na 1.(nahoře) a 2. (vlevo dole) fotce je téměř stejný koník, jen je zase o malilinko jiný - prvně je vidět velký celý a pak ten mu podobný malý vedle obyčejného pinta dole vpravo. Speciální je víc puntíkatý a má různé indiánské znaky, jako třeba ten oddělenej kosočtverec na líci a pak třeba ještě čárka a nad ní dvě tečky na stehnu a na koníkovi vlevo dole např. speciální skvrny apod.Zdroje obrázků: http://greenhills.de.tl/Sonderst.ue.cke.htm