Únor 2013

Poslední informace k přihlašování do S.C.

27. února 2013 v 20:19 | týna and horses |  news - smíšené
Ahoj, dneškem se uzavřela možnost přihlášení do Spring Cup. Pokud mi ještě během zítřka někdo pošle přihlášku, tak to ještě beru, ale NYNÍ tu máme šestnáct soutěžících koní a já všem přeju moc štěstí! Původně jsem chtěla zítra rozeslat startovní čísla, ale udělám to už dnes. Takže čekejte mailíky, dopřihlašujte se a pomalu už posílejte fota do prvního kola :). Papa.

SPECIÁLNĚ PRO CAROLINE!!!

NA MAILU MI TO PÍŠE, ŽE TI MAIL NEMOHL BÝT ODESLÁN, PSALA JSEM TI MAIL S TVÝMI STARTOVNÍMI ČÍSLY A PRÝ SE TO NEMOHLO DORUČIT... MÁŠ TEDY ČÍSLA:

Diablo Averses - 14
True Marvel Studiossis - 15

Boj o přežití III. díl

26. února 2013 v 19:35 | týna and horses |  foto


Spring Cup

26. února 2013 v 17:32 | týna and horses |  news - smíšené
Co nevidět je tu první kolo, opakuji, že všechna data, pravidla, styl hodnocení apod. se dozvíte v informačním článku v horním volitelném boxu. V prvním kole jde o princip pony her, teď jsem se vám to rozhodla přiblížit:

 • V reálných pony závodech můžou vždy soutěžit jen poníci a malý koně - v této fotosoutěži NEMUSÍ!
 • Soutěží pouze děti - v této fotosoutěži NEMUSÍ!
Pony hry jsou hodně oblíbenými soutěžemi, zvláště pro mladé jezdce. Po vyhrazeném prostoru jsou vždy umístěny překážky. Normou jsou třeba slalomi, napichování kroužků na kužel, přenos třeba míče, štafeta apod. Pony hry jsou hrami, tudíž jsou udělané tak, aby jezdce i koně bavili. Někdy jede plno jezdců naráz, někdy jedou po jednom. Je jen na vás, co si vyberete!

Protože ve světě modelů není tolik možností a ani tolik mladých jezdců a poníků, rozhodla jsem se snížit kritéria, takže můžou závodit i dospěláci na normálních teplokrevných a plnokrevných koních. Jde pouze o princip pony her, takže chci, aby bylo poznat, že jde o pony hry. Čím nápaditější budete, tím více bodů. Oceňuji každý originální nápad, ale zase si úplně nevymýšlejte, né že bude soutěž spočívat v tom, kdo první s koněm vyleze na Ajfelovku :D.

Aneb. za co přidám body:
 • Nebojte se plýtvat originalitou, nudný závod koní nikoho nezajímá :D
 • oceňuji vhodné závodní prostředí
 • oceňuji všemožné detailky, kytky, praporek s nápisem cíl, startovní čísla na košilách jezdců...
 • oceňuji, když bude mít třeba kůň podsedlovku v barvě jezdcového jezdeckého saka apod.
Nechci ale, aby jste moc upravovali. Dovoluji různé přisvětlení apod., ale né že tam naplácáte dvacet efektů, na každé sebe světlejší místečko dáte umělý lesk a kolem dáte křiklavý rámeček...

FOTA (BY google)

http://medias.photodeck.com/b297f8c4-080c-11e2-a06b-00259030440e/HOYS-Pony-Club-Mounted-Games-5_xlarge.jpg
http://i46.servimg.com/u/f46/12/56/41/68/pony-g11.jpg
http://www.equitation-auvergne.com/userfiles/2048/Image/discipline/pg4.jpg
http://www.chevaux-haute-normandie.com/userfiles/6/Image/labonde-pony-games-finaled2.jpg

FOTO (BY ME)


Poslední dva dny - ČTĚTE!

26. února 2013 v 16:41 | týna and horses |  news - smíšené
Ahoj, na dopřihlašování vám zbývá pouze dva dny. Možn to ještě prodloužím. Dnes Rozešlu reklamy a taky upozornění. Jinak dnes čekejte zveřejnění přibližujícho článku k prvnímu kolu a pokud se to podaří, zveřejním i třetídíl boje o přežití. Zatím papa :)

Boj o přežití II. díl

21. února 2013 v 18:28 | týna and horses |  foto

Bude nový vzhled a nové možnosti!

17. února 2013 v 20:16 | týna and horses |  news - smíšené
Ahoj. Za dnešek tu pro vás nemám žádnou velkou novinku, jen to, že už jsem zase pokročila v přípravách na HLS :D. No chystá se nový vzhled blogu, tak se těšte! Spolu s novým vzhledem bych chtěla přinést i pár nových možností. Snad se vám bude líbit, promiňte za krátký článek. Čeká vás nové logo ranche a můj nový podpis a plno dalšího! :)

http://www.hd-tuning.cz/wp-content/uploads/2012/03/png-under-construction_png-256x256.png

Animace pro vás!

15. února 2013 v 10:42 | týna and horses |  foto
Ahoj. Rozhodla jsem se napsat, ani nevím proč :D. Dnes jsem se pokoušela vyrobit nějaká sedýlka, ale dnes mám prostě obě ruce levý :D. Asi se vrhnu na něco snadnějšího, třeba na ohlávky a dečky. No je toho hodně. Taky bych vám ráda zveřejnila několik fotek, ale to asi až později. A jen mimochodem, nepořádáte někdo nějakou fotosoutěž? Nemám co dělat a nutně potřebuju nějakou fotosoutěž k životu :D. Dnes jsem pro vás vyrobila krátkou animku, snad se líbí:


Výrobky - arabská ohlávka

11. února 2013 v 13:00 | týna and horses |  vyrábění
Takže ahoj! je u nás návštěva a toto je přednastavené z neděle. Návštěva tu bude až do středy, a (páč píšu teď, v neděli v 15:50) nevím, jestli stihnu přednastavit. Ale dnes jsem vyrobila tu arabskou ohlávku, ale zatím tam ještě nejsou třásně. takže dočasný vzhled:


informační stánek - Spring Cup

8. února 2013 v 17:10 | týna and horses |  news - smíšené
Ahoj, vítejte ve slibovaném informačním stánku soutěže Spring Cup. Měli by jste tu najít všechny odpovědi a pokud to tu nebude, pište na mail :). Tak si to pořádně pročtěte a já doufám, že najdete to co hledáte:

jméno: Týna and horses
e-mail: zuzukun4@seznam.cz
blog: www.ranch-white-rose.blog.cz
chat (v případě, že by jste se chtěli na něco zeptat "online"): http://miniaplikace.blueboard.cz/chatboard-ontario.php?id=267044&out=true

jméno: Týna and horses
už nějaké zhodnocené soutěže: ANO
znalost ve focení: ANO

jméno: Hanicka.konicek
už nějaké zhodnocené soutěže: ANO
znalost ve focení: ANO

předkolo a vše k tomu:
26.1 - 28.2 Zasílání přihlášek do fotosoutěže a zasílání fotek do předkola
do 4.3 Odpovídám na otázky ohledně fotosoutěže a 28.2-3.3 Zasílám upozornění na 1. kolo

1. kolo a vše k tomu:
do 5.3 Zasílání fotek do prvního kola
+6.3- Vyhodnocení 1. kola, vydání první odměny pro výtěze 1. kola a článek o disciplíně v 2. kole v reálu
do 11.3 odpovídám na dotazy ohledně 2. kola a v rozmezí 6-10.3 rozesílám upozornění na 2. kolo

2. kolo a vše k tomu:
do 12.3 Zasílání fotek do 2. kola
+13.3- vyhodnocení 2. kola, vydání první odměny pro výtěze 2. kola a článek o disciplíně v 3. kole v reálu
do 19.3 odpovídám na dotazy ohledně 3. kola a v rozmezí 13-18.3 zasílám upozornění na 3. kolo

3. kolo a vše k tomu:
do 20.3 zasílání fotek do 3. kola
+21.3- Vyhodnocení 3. kola, vyhlášení výtěze, grafické ceny a diplom pro zúčastněné :)
22-31.3 zasílání věcných cen výherci :)

Prvně vás čeká tradiční předkolo. Zde můžete použít narozdíl od ostatních kol klidně starou fotku a tato fotka se nehodnotí. Přesto mi ale nemusíte poslat rozmazanou a tmavou fotku, kde jdou vidět jen šmouchy, protože fotkou z předkola se v podstatě reprezentujete :). K fotce mi napište zajímavosti o koníkovi, jezdce apod., kldině dejte i odkaz na jeho profilek :)
První kolo má téma "ponyzávody". Na tomto kole je speciální to, že přestože jde o ponyzávody, na fotce nemusí být jezdec ani výbava z pony sady, jezdec i vybavení může být klidně z parkurového setu a kůň nemusí být poník. jde spíš o princip ponyher. Chci aby jste předvedli něco, co se na ponyzávodech opravdu vyskytuje, takže např. slalom, přenos míče, propíchávání balónků tyčemi, ztrefování terče za jízdy a další. Né že prostě vyfotíte parkur, parkur může být všude, ale třeba to přenášení míče apod. je jen na ponyhrách. Upřesním v článku před 1. kolem
Tak, a máme tu 2. téma. Tentokrát více volnější. Chci aby jste vyfotily fotku před závodem. Snažte se navodit předzávodní atmosféru, můžou kolem chodit nervózní jezdci s koňmi, nebo já nevím co :D. Mám tu pro vás tři témata a vy si vyberete jedno z nich. K fotce mi pak napište buťto TÉMA Č. 1, TÉMA Č. 2 nebo TÉMA Č. 3
 • TÉMA Č. 1 - ROZEHŘÍVÁNÍ PŘED ZÁVODEM - Závod může být jakýkoliv, klidně parkur, klidně drezura, klidně všestranost či western, je mi to jedno :D. chci aby jste zachytily rozehřívání, takže aby jste vyfotily koně s jezdcem na cvičné rozehřívací dráze. Dráha by měla být pouze cvičná, takže žádní rozhodčí a může tam být klidně víc jezdců naráz :).
 • TÉMA Č. 2 - ZVYKÁNÍ KONĚ - Tady by měl být jezdec na zemi a koně vést. Může koně vyvádět z přepravníku, může koně provést po závodišti, aby si zvykl apod.
 • TÉMA Č. 3 - POSLEDNÍ ODREAGOVÁNÍ PŘED ZÁVODEM - Třetím a zároveň posledním tématem je poslední odreagování před závodem. Každý se chce před závodem ještě trošku odreagovat a vy se můžete vydat na poklidnou vyjížďku kolem pozemků závodiště, nebo se prostě jít projet do okolního lesíka :). Požaduji už trošku závodní atmosféru, takže kůň i jezdkyně by už měly být upravení, měly by už na sobě mít startovní číslo a všechny chrániče nohou a já nevím co všechno :D. Chci, aby bylo aspoň sebemenším detailkem poznat, že je dvojice na závodech a né na vyjížďce doma na ranchi :D.
A třetím tématem je výcvik koníka ze země. Na scéně nesmí chybět jezdkyně ani koník. Jezdkyně může koně lonžovat, může s ním dělat přirozenou komunikaci, nebo třeba cvičit s koníkem skákání - nechci ale vidět jezdkyni an hřbetu koně, max. přijímám fotku, kde bude sice jezdkyně na hřbetě, ale bez sedla i bez uzdy a musí být vidět, že jo to trénink a né že si jen jezdkyně s koněm jedou travičkou :D.
Pokud by jste ještě něco potřebovali, napište mi na mail nebo (online) na chatu. Tady je ještě pár věcí co bude kola doprovázet:
 1. Asi týden až dva týdny před koncem termínu na poslání fotek do určitého kola bude v horním volitelném boxu zveřejněna připomínka a budou tam zapsáni ti, co uzž mi fotky poslali
 2. Vždy v rozmezí týden až dva týdny před koncem termínu na poslání fotek zveřejním článek, který vám přiblíží dané kolo a možná v něm najdete i inspiraci :). Budou tam použity fotky jak z googlu, tak i vždy nějaké moje vlastní.
 3. informace ještě budu rozesílat po mailech, takže se nebojte, že by vám něco uniklo :)
 4. Spolu s celou soutěží budou (možná) i bonusová kola - bude zase zadání a ti, co jsou pozadu si budou moct trošku vylepšit skóre, ale nebude to zase 0,1 - 10 bodů, maximum bude tak 5 bodů, možná i méně, prostě jen bonusová zadání, nebudu ale na ně tolik přísná. Ale samozřejmě i ti na vrcholu můžou nějaké bonusky splnit, aby měli jistou rezervu :).

Informační článek - čtěte účastníci Spring Cup

7. února 2013 v 17:39 | týna and horses |  news - smíšené
Ahoj všichni! Dnešní článek bude spíš takový informační. Tak čtěte :)

Tak jsem dneska chystala věci na Spring Cup, mám totiž ráda všechno zařízené včas, abych na případné problémy měla dost času. Dnes jsem překontrolovávala účastníky, ale mám na mailu moc mailů, takže pokud někoho z vás neuvedu, uvedu špatného koně či ěnco podobného, okamžitě mi to hlaste! Takže takhle:
 1. Frisullka - Strikey, Zenyatta, Nighwalkers
 2. Gulio - Instinc, Cristina Tosca - můžeš ještě dohlásit jednoho koně!
 3. Elocin - Appolo, Flopsy, Marry Queen
 4. Schleichovka - Mysty, Romeo - můžeš ještě dohlásit jednoho koně!
 5. Bobeška - O´leary Irish Diamond - můžeš ještě dohlásit dva koně!
 6. Lissy - Crystal, Autum Dream - můžeš ještě dohlásit jednoho koně!
 7. terybery - Sitka, Utah, NÁHRADNÍK - Parry
 8. Kiky-tysa - Tsunami
Je jich nějak málo na to, kolik jsem četla přihlášek na mailu, pokud jsem na někoho zapoměla - PIŠTE!


No, poněvač mi furt přicházejí otázky podobného typu, rozhodla jsem se tu vypsat nejčastější otázky a odpovědi:
 1. Můžu přihlásit breyer classic? - Je mi to líto, ale z bh pouze traditionaly jinak schleich a podobné značky (collecta, papo, bullyland apod...) ANO, ale classic, PS a stablemates NE
 2. Mám špatný foťák, mám nějakou šanci? - Samozřejmě se asi neumístíš na prvním místě pokud budeš fotit mobilem, ale myslím že má cenu to alespoň zkusit. Já taky ve své první fotosoutěži soupeřila proti Koník atd. a neměla jsem šanci, ale naučila jsem se princip fotosoutěží, naučila jsem se, čím porotu ohromím a jaké použít detaily a tento rok jsem měla obrovskou výhodu. Myslím že za pokus nic nedáš :)
 3. Dostanou něco i 2., 3., 4., atd. místa? - Ano, i nižší místa dostanou dárek. Pouze 1. místo, ale dostane věcné výhry. druhá a níž místa dostanou grafické ceny a samozřejmě 2. místo dostane toho víc než 10. místo :D. Vím že je vám třeba líto, že endostanou věcné výhry i 2. a 3. místa, ale díky tomuhle zaopatření může toho 1. místo dostat toli: kokardu, pohár, sadu ohlávek LUXUS, jezdeckou sadu atd.
 4. Kde se dozvíme termíny jednotlivých kol atd.? - Nejspíš na zítřek bude přednastaven informační stánek, který umístím do menu a v informačním stánku najdete všechny termíny, bližší informace apod.
Pokud máte ještě nějaké otázky, pište do komentářů nebo na mail (zuzukun4@seznam.cz)


Taky jsem se rozhodla, napsat vám, co můžete v nejbližší době očekávat:
 • "vystřižené" fotky z focení prvního dílu "Boj o přežití" - Můžete se těšit na fotky, které se prostě do prvního dílu fotopříběhu nevešly. Těšte se i na komentátora, co vám všechny fotky zkomentuje
 • zvídavý dotazník - Ještě dnes vás čeká přihláška na otázku do zvídavého dotazníku našeho ranche. Prosím, položte mi akždý aspoň jednu otázku. Ať dotazník taky za něco stojí!
 • náhradní zadání do Spring Cup - vymyslela jsem nové zadání a vy v anketě rozhodnete, jestli se vám líbí a jestli ho chcete místo nějakého starého zadání.
 • 2. díl fotopříběhu "Boj o přežití" - čeká vás druhý, napínavý díl vašeho oblíbeného fotopříběhu!
 • Informační stánek - již zmíněný informační stánek s datumy apod. do Spring Cup
Taky chci teď hodně času a nápadů investovat do článků co přednastavím na jarní prázdniny :).