Leden 2013

Týdenní téma - připojte se - REÁLNOST!

31. ledna 2013 v 13:40 | týna and horses |  foto
Každý asi znáte blogové "Téma týdne". Tak i já jsem se rozhodla udělat týdenní téma a to téma na články a focení kolem modelů koní. Zítra a pozítří si asi přečtu vaše článečky, ale nebudu moc psát, takže vám přednastavím dva-tři články na téma týdne. Jinak ve škole samí, ale my se normálně učili! A vedlejší třída samozřejmě ne... vlastně se naše třída učila jako jediná na celém stupni :/. Téma týdne je "Reálnost", pojměte to, jak jste to pochopili :). A taky se přidejte a přispějte pár článečků na toto téma!:

PS.: ještě pro vás dneska chystám mimořádné video a toto je můj 70. článek v měsíci - nejvíc za celou dobu co tento ranch existuje jsem napsala 71 článků a já to ještě dneska překonám! Dva články zvládnu levou zadní - koneckonců už mám pro vás nachystané 3 články, takže 2 zveřejním ještě dnes :D

30.1 + foto a vyrábění :)

30. ledna 2013 v 17:12 | týna and horses |  news - smíšené
Tak jsme tu zase u takového emnšího deníčku. Ve škole celkem fajn, až na matiku. Já jsem totiž matematický (tedy vlastně i češtinu a snad na všechno, ale nechci se vychloubat) talent a dnes jsme psali ve škole jakousi olympiádu a já ji vůbec nečekala a měli jsme nejprotivnější učitelku na škole. A tak jsem to rychle odhrkala a ta úča jak nějakej ..... začala přes celou třídu řvát "Á Zuzana to napsala celý blbě a tady má chybu a tady a tady a ona je úplně nenormální..."! Tedy nenapsala jsem to celý blbě, ale mám tam min. 3 chyby a ona to musí řvát po celé třídě! Kdyby to křičela o pětkaři, tak se nic nestane, ale když to začne říkat o mě, tedy (bez urážky) jedničkářce, tak hned mi to všichni opakují stokrát deně! Co si zítra vezmete na sebe? Já nevím,a le dopřeju si domácí lázeň :D. Jinak co mě fakt naštvalo, udělala jsem si celý nový dess a zatím nejhezčí ze všech mích dessů a mě se najednou z ničeho nic sekl kompl a vypl a neuložilo se mi to :'(. Musím se na to zase vrhnout! Jo a k Spring Cup - bude diplom i kokarda, kokardu už mám sehnanou a je taková tyrkysovo-fialová :). Původně jsem chtěla koupit na jednom e-shopu, ale ty byly moc drahý :D. Tak se těšte, zítra nafotím. A tady fotka, co jsem dnes nafotila - jdu hrát asi simsi :D:

Jak se líbí?

Jo a dneska jsem si šla koupit stužky na tu kokardu a koupila jsem i pár dalších věcí na vyrábění, takže čekejte výrobky :). Tohle jsem pro vás namalovala (nic moc): http://sketchtoy.com/20652920 a http://sketchtoy.com/20654974

deníček + informace k Spring Cup - ČTĚTE!

29. ledna 2013 v 16:01 | týna and horses |  news - smíšené
Takže, tento článek bude mít dva významy, první část bude takový můj deníček (nemusíte číst, ale budu za vaše přečtení a komentíky ráda :D) a na informaci k Spring Cup. Tak prvně dnešní deníček:

29.1 2013
28.1 jsem si zapoměla mobil s budíkem v obyváku a už bylo nějak 11 večer a já nechtěla chodit dolů, protože by mi rodiče vynadali a tak jsem vzala budík rodičům :D. Celou noc jsem měla nervy, že mě ten budík nevzbudí a tak sjem se vzbudila o 15 min. dřív, takže času strašně moc - šila jsem a vymýšlela setík :D. Ve škole nám (zase) odpadla poslední hodina a zítra nám taky odpadá :). Na češtinu jsme měli ředitele a on si z nás chtěl vystřelit a tak přišel a spustil: "Good morning" a my se nenechali vytočit a spustili jsme na něj naučený text na angličtinářku: "Good morning missis Eklová" :D. Tak to byla prča. Na matiku jsme měli docela fajn úču a nové učivo mi šlo :). Ale po hodině dívání se na film přišel přírodopis. Dostali jsme Ambrozka, to je strašnej úchyl :D. Učí hlavně tělák, ale on takový "Tak vy teď berete kosti, tak si vás vyzkouším". No a hádejte z čeho nás zkoušel? Prvně jak se jmenuje kost na zadku a šahal si tam - blé. A pak prý on "Teď se ale fakt nesmějte" a zeptal se nás, jak se jmenuje ta kost vepředu u pohlavních orgánů... a je to ještě větší úchyl! dvanáctiletým holkám dělal po lyžáku těhotenský testy, protože tam s nima byli i tři deváťáci :/. Měli jsme ho pak i na tělák. On je typ "Každý musí být dokonalej sportovec a kdo není, ten mě nezajímá". Jako on po nás chtěl asi sto kliků!!! Po těláku jsme vběhly do šaten a rychle jsme na sebe hodily oblečení - byla to jen holčičí šatna. A pak jsme běžely na oběd - jen k úchylnosti toho učitele - chápu že pánve a ty kosti v rozkroku brát taky musíme, ale on se nás mohl zeptat na všechny kosti v těle a on si samozřejmě vybral tyhle dvě!!! Teď nám odpadá strašně moc hodin, měli jsme v pondělí neuvěřitelné 4 hodiny, dnes 5 a zítra zase 4! Těším se na vízo, budou samí, asi si koupím za peníze od babiček apod. dva koně 2013 a od rodičů si budu přát asi takový keř do pokoje a obr plyšáka do postele :D.

Spring Cup

Ti co mi napsali že se (nejspíš) zúčastní:
 • Lissy - neposlala nic, ale prý se zúčastní
 • Schleichovka - přihlášky vyplněny a poslána fotka 1. koně
 • BeBe - přihlášky vyplněny
 • Stela - neposlala nic, ale prý se zúčastní
 • Frisullka - neposlala nic, ale prý se zúčastní
 • Bobeška - neposlala nic, ale prý se zúčastní
Porotci a sponzoři:
 • Porotce 1.: Já Týna :D
 • Porotce 2.: Hanicka.konicek
 • MOŽNÁ sponzor: Frisullka
Pokud jste se někdo rozhodl mou fotosoutěž sponzorovat, napište mi a pošlete mi ikonku na váš blog abych vás mohla potom v soutěži vystavit jako sponzora i s ikonkou :)

Výhry:
Ještě nemám všechny výhry a bude jich víc, ale 1. dostane rozhodně:

Pohár:
 • velikost: 3x2 cm - tedy velikost schleich
 • barva: zlatá
 • drobnosti: s jarní květinou (taky zlatou) jako znamení Spring Cup
 • Pro: 1.místo
Sadu ohlávek LUXUS:
 • velikost: Na schleich, collectu, bullyland, papo nebo bh tradi
 • barva: v barvách fotosoutěže
 • drobnosti: ohlávka LUXUS takže všechny potřebné řemínky a zapínátka :)
 • Pro: 1.místo
 • K ohlávkám dostanete i speciální stylový stojánek
Diplom, možná kokardu:
 • velikost: Diplom zhruba na A5, pokud bude kokarda tak velikost přesně nevím, asi stejná výška jako diplom :)
 • barva: diplom i případně kokarda v barvách fotosoutěže
 • Drobnosti: uvedena vaše přezdívka :)
 • Pro: 1.místo
Set:
 • velikost: pouze pokud vyhraje nějaký schleich, nemůžu totiž dělat velké sedlo na tradi :(
 • barva: v barvách fotosoutěže
 • Pokud vyhraje schleich, dostane podsedlovku, sedlo a uzdečku nebo ohlávku
Možná toho nakonec bude víc :)

fotopříběh IV. díl - Viky a Amanda

28. ledna 2013 v 18:32 | týna and horses |  foto
Tak a je tu spolu s krásným pondělním podvečerem 4. díl našeho komixu! Tentokrát vás nehodlám nijak napínat a jdu rovnou na věc :). Jen menší informace - minulý (3.) díl, tento (4.) díl a příští (5.) díl se všechny točí kolem jara, takže se ho snad dosita nabažíte :). Tak jdeme na to!:

Vyráběcí mánie - a to nejen u mě!

28. ledna 2013 v 14:27 | týna and horses |  vyrábění
Ahoj! Tak dneska jsem byla zase po týdnu ve škole. Je to celkem super, protože naše třídní, co nás má na všechno kromě angliny, informatiky a hudebky. Tak jsme měli supl. Nejlepší je, že angličtinářka byla na vyšetření zubů a hudebninářka je zase na mateřské, takže jsme totálně bez učitelek :D. Na češtinu jsme měli docela fajn úču, ale blbí je, že suplantky (jak jim říkám) neví, že jsem byla nemocná, takže mě samozdřejmě vyvolali jako první, ať jdu všechno udělat a já tam stála jak solnej sloup :D. No ale odpadá nám jedna hodina za druhou, dnes jsme měli pouhé 4 hodiny a zítra máme jen 5! Prostě super :D. Dnes jsem přišla domů a vidím plnou schránku, tak jsem si říkala, jestli mi náhodou něco nedorazilo. Uviděla jsem objemný žlutý balík - to vypadalo velmi nadějně! Když jsem to ale zespodu vylovila, našla jsem adresu na taťku. Na dně byla ještě pěkná hromádka a mezi nimi obyčejná obálka. Ale byla pro mě od haničky.koníčka! Jupííí! Rodiče byli u zubaře a tak jsem se vrhla an rozbalování, moc haničce děkuji :):

Obálkááááá!
Otevírám! Zatím jsem tam fakt ani nenakoukla! :D
2 dopísky! Samozřejmě to bylo napsané normálně, ale já to v počítači rozmazala :D.
A už jsou tu ohlávky! Ta barevná za váhru v Zimním poháru, ta hnědá jako vánoční dárek - díky :). Tohle mě ale dostalo, zrovna asi teprve týden si taky dělám na ohlávky papírové koňské hlavy :D.
Tady jsou mí koníčci :D
A takhle našim koníkům sluší :)

Včera jsem vám slibovala fotky sedla, je to sedlo pro pony a myslím že se fakt povedlo a dokonce jsem i an Lissynu radu zvýšila tu přední rozsochu :). Zatím ale nemá třmeny a podbřišník a tak vám ho anfotím až komplet hotový, ale dnes jsem vyrobila ohlávku, tak se kochejte :D:

Tak jak se líbí? Dnes tu ještě přibude díl Viky a Amandy :)

LS v Brně a další voloviny :D

27. ledna 2013 v 14:50 | týna and horses |  news - smíšené
Ahoj, skoro každý ví, že se včera konalo NYLS. Já tam samozdřejmě nebyla, protože nejdál kam můžu, je Brno. Proto pokud někdo uvažuje o LS v Brně, chci vás povzbudit :D. Nutně potřebuju nějakou LS k životu a nemůžu si dovolit jezdit do Prahy či do Olomouce :(. Taky tak zoufale čekáte na LS v Brně? Pokud by někdo v Brně LS udělal, pokud by to třeba nebylo zrovna v době mé nemoci, určitě mě tam uvidíte a to se schleichy 2013, s cmky, se scénkami a samozdřejmě s obchůdkem! Pokud bych tam jela, vezmu toho plno, udělala bych aspoň pět setů (anglické, westernové a prostě všechno) a i plno ohlávek a podobně.

Dnes se nejspíš budete moct těšit na nové sedlo :). Zatím papa!

Jarní fotosoutěž Spring Cup

26. ledna 2013 v 17:58 | týna and horses |  news - smíšené

Protože v survio dotazníku zvítězila možnost, že mám pracovat na jarní fotousoutěžitak tu máte informace! Tak nás v Březnu čeká slíbená jarní fotosoutěž s názvem Spring Cup. Zatím moje fotosoutěže nesklidili žádný velký potlesk, ale doufám, že tato soutěž to dokáže :). Rozhodla jsem se, udělat vám takovou přípravu, aby jste měli čas na přemýšlení. Budu ráda za každou účast či propagaci. Kola mám zatím vymyšlená tři, ale vyhrazuji si právo to nejpozději do 30.února změnit. Tak asi jste už napnutí, ale úvodní fotku zatím nemám. Bohužel mě tlačí čas a tak musím celou akci provést plus mínus do 20.3. Tady jsou termíny:

 • 26.1 - 28.2 Zasílání přihlášek do fotosoutěže a zasílání fotek do předkola
 • do 4.3 Odpovídám na otázky ohledně fotosoutěže a 28.2-3.3 Zasílám upozornění na 1. kolo
 • do 5.3 Zasílání fotek do prvního kola
 • +6.3- Vyhodnocení 1. kola, vydání první odměny pro výtěze 1. kola a článek o disciplíně v 2. kole v reálu
 • do 11.3 odpovídám na dotazy ohledně 2. kola a v rozmezí 6-10.3 rozesílám upozornění na 2. kolo
 • do 12.3 Zasílání fotek do 2. kola
 • +13.3- vyhodnocení 2. kola, vydání první odměny pro výtěze 2. kola a článek o disciplíně v 3. kole v reálu
 • do 19.3 odpovídám na dotazy ohledně 3. kola a v rozmezí 13-18.3 zasílám upozornění na 3. kolo
 • do 20.3 zasílání fotek do 3. kola
 • +21.3- Vyhodnocení 3. kola, vyhlášení výtěze, grafické ceny a diplom pro zúčastněné :)
 • 22-31.3 zasílání věcných cen výherci :)
Tyto termíny a informace zašlu ještě někdy ke konci února všem přihlášeným na maily :). Takže se nebojte, že by jste zapoměly na zaslání fotky :).

 • Hned v první větě vám budu muset sdělit tvrdou realitu. Tedy až ve třetí větě :D. Nad nikým se nebudu slitovávat a pokud se chcete zúčastnit, musíte respektovat, že tu mám daný jasný termín, a pokud to pošlete pozdě, prostě máte smůlu. Nebylo by to totiž zaprvé fér a zadruhé musím soutěž ukončit kvůli haniččině jarní stuze v daný termín. Jediné co přijímám, je, když soutěž ještě nezveřejním a vy tam třeba doděláte jen nějakou amličkost, jako je třeba 3D rámeček, nebo tak něco, ale po daném termínu už nepřijímám žádné další fotky, ani kdyby jste mi třeba fotku poslali a nakonec se rozhodli, že mi pošlete jinou, prostě do termínu :).
 • Pak jsou tu takvé věci jako nepoužívat vulgární slova, nevytýkat nic porotě a respektovat porotu, ale to vám snad říkat nemusím :). Já si myslím, že jste dost velcí na to, abych vám tu musela připomínat takové samozdřejmosti :).
 • Přihlásit můžeš max. 3 koně :)
Hodnotit bude POUZE porota. Připadá mi drsné dělat fotosoutěže buťto že postoupí do 2. kola šest a do 3. kola tři, nebo soutěže typu - nepošleš fotku - diskvalifikace. Proto jsem se rozhodla, že každou fotku budu hodnotit body a to i desetinými místy. Pokud nepošleš fotku, dostáváš automaticky 0 bodů, ale nevypadáváš :). Připadá mi to ale drsný, vůči těm co se třeba o den zpozdí. Proto, když fotku nepošlete včas, ale pošlete ji třeba o den až dva později, bude vám normálně zhodnocena, ale do celkového počtu vám bude započítána jen půlka všech nastřádaných bodů. Takže když mi třeba pošlete fotku pozdě, ale bude za max. bodů, takže za 10 bodů, započítám vám 5, ok? Lepší než nic, ne? :D. A tady je to, co budu hodnotit:

 • Celkovou kvalitu fotky, to bude hrát snad největší roli
 • Reálnost - reálnost úhlu, reálnost scénky...
 • vybavení, čím lepší vybavení, tím víc bodů, ale víc se to bude točit kolem kvality fotky apod.
 • světlo a taky třeba věci, jestli to třeba nefotíte při vánici :D
 • Originalita - za to taky půjde hodně bodů
 • detaily - ať žijí detaily! Každý detail se vyplácí :)
Hodnotit bude porota, skládající se ze dvou členů - pravděpodobně ze mě a z hanicky.konicka. Každý porotce napíše své plusy, mínusy a celkové hodnocení a potom z toho bude vypočítát průměr. Každý porotce může dát jinou výšku bodů, ale určitě s enestane, aby jeden dal třeba 3 body a druhý 10 bodů. Hodnocení bude mezi 0,1-10 body.


Prvně vás čeká tradiční předkolo. Zde můžete použít narozdíl od ostatních kol klidně starou fotku a tato fotka se nehodnotí. Přesto mi ale nemusíte poslat rozmazanou a tmavou fotku, kde jdou vidět jen šmouchy, protože fotkou z předkola se v podstatě reprezentujete :). K fotce mi napište zajímavosti o koníkovi, jezdce apod., kldině dejte i odkaz na jeho profilek :)

První kolo má téma "ponyzávody". Na tomto kole je speciální to, že přestože jde o ponyzávody, na fotce nemusí být jezdec ani výbava z pony sady, jezdec i vybavení může být klidně z parkurového setu a kůň nemusí být poník. jde spíš o princip ponyher. Chci aby jste předvedli něco, co se na ponyzávodech opravdu vyskytuje, takže např. slalom, přenos míče, propíchávání balónků tyčemi, ztrefování terče za jízdy a další. Né že prostě vyfotíte parkur, parkur může být všude, ale třeba to přenášení míče apod. je jen na ponyhrách. Upřesním v článku před 1. kolem

Tak, a máme tu 2. téma. Tentokrát více volnější. Chci aby jste vyfotily fotku před závodem. Snažte se navodit předzávodní atmosféru, můžou kolem chodit nervózní jezdci s koňmi, nebo já nevím co :D. Mám tu pro vás tři témata a vy si vyberete jedno z nich. K fotce mi pak napište buťto TÉMA Č. 1, TÉMA Č. 2 nebo TÉMA Č. 3

 • TÉMA Č. 1 - ROZEHŘÍVÁNÍ PŘED ZÁVODEM - Závod může být jakýkoliv, klidně parkur, klidně drezura, klidně všestranost či western, je mi to jedno :D. chci aby jste zachytily rozehřívání, takže aby jste vyfotily koně s jezdcem na cvičné rozehřívací dráze. Dráha by měla být pouze cvičná, takže žádní rozhodčí a může tam být klidně víc jezdců naráz :).
 • TÉMA Č. 2 - ZVYKÁNÍ KONĚ - Tady by měl být jezdec na zemi a koně vést. Může koně vyvádět z přepravníku, může koně provést po závodišti, aby si zvykl apod.
 • TÉMA Č. 3 - POSLEDNÍ ODREAGOVÁNÍ PŘED ZÁVODEM - Třetím a zároveň posledním tématem je poslední odreagování před závodem. Každý se chce před závodem ještě trošku odreagovat a vy se můžete vydat na poklidnou vyjížďku kolem pozemků závodiště, nebo se prostě jít projet do okolního lesíka :). Požaduji už trošku závodní atmosféru, takže kůň i jezdkyně by už měly být upravení, měly by už na sobě mít startovní číslo a všechny chrániče nohou a já nevím co všechno :D. Chci, aby bylo aspoň sebemenším detailkem poznat, že je dvojice na závodech a né na vyjížďce doma na ranchi :D.
A třetím tématem je výcvik koníka ze země. Na scéně nesmí chybět jezdkyně ani koník. Jezdkyně může koně lonžovat, může s ním dělat přirozenou komunikaci, nebo třeba cvičit s koníkem skákání - nechci ale vidět jezdkyni an hřbetu koně, max. přijímám fotku, kde bude sice jezdkyně na hřbetě, ale bez sedla i bez uzdy a musí být vidět, že jo to trénink a né že si jen jezdkyně s koněm jedou travičkou :D.


Tvoje jméno/přízdívka
jméno koně
pohlaví koně
zajímavost o koni
jméno jezdce
S jakou budeš soutěžit značkou (Sch nebo Bh/tradi - kvůli výhrám, nemůžu vyrábět třeba na PeterStone)

Přihlášky a fotky do všech kol posílejte na mail zuzukun4@seznam.cz - kdo jste se už přihlašoval, prosím přepište mi přihlášky i do mailu - děkuji :)

Výhry a další informace doplním průběžně, ale výghry pro 1. místo budou věcné a to i třeba kvalitní sedlo mé výroby a doopravdový pohárek :).

Lady small and Color Kolorka

25. ledna 2013 v 13:00 | týna and horses |  koně - silver


 • J M É N O - Kolorka

 • A L I A S - Lentilka

 • S H O W N A M E - Lady small and Color Kolorka

 • P L E M E N O - Dartmoordský pony

 • P O H L A V Í - klisna ♀

 • Z B A R V E N Í - hnědák

F O T O G A L E R I E
R O D O K M E N
Ú S P Ě C H Y
P O T O M C I
ZAMĚŘENÍKolorka je u nás jen krátce přes zimu, takže jsme s ní ještě nezávodili. Wendy s ní teď spíš dopilovává své ježdění a jezdí na vyjížďky, ale hned na začátku sezóny s ní chce vyrazit na pony závody. Podle popisu prodejce a podle cen, je moc dobrá jak na parkur, tak i na pony drezuru a ostatní věci potřebné an pony závodech pro děti do 12 let.
POVAHA
Kolorka je vcelku v pohodě, prostě typický poník :D. Wendy se jí se vším může svěřit, může se za ní vyplakat a Kolorka miluje všelijaké účesy. Má ráda opravdový vztah a ten má s majitelkou Wendy a s koníkem Daplem. Je to mírná a vyrovnaná kobylka, ale jako snad všichni poníci, dokáže být tvrdohlavá a hlavně strašně žravá :D. Wendy má s ní občas problémy, protože od svého jídla se nedokáže odtrhnout :D.
M A J I T E L -
• Značka: of schleich, rok výroby...
• Část profilku je dělaná podle předlohy Lanyi, ale zaměření, povaha, typ fotky, fotka, odělovače a vyfocené zabrvení je jen a jen moje práce - No copiright!

Nový ateliér - fotky

25. ledna 2013 v 10:16 | týna and horses |  fotoalbum - silver
Tak ani já jsem nemohla zůstat pozadu a taky jsem si udělala ateliérek :). Mám tam plno vychytávek, které ale odhalím až někdy jindy :). Tady jsou samotné fotky:

Můj úplně první pokus s Kopretinou. S Kopretinou mám jen tuto fotku, nejvíc jsem se s ateliérkem pochlubila Sweety-Bell a Heidy, ale dám vám sem jen pár jejich příkladů.

A je to Heidy poprvé. Tady je celá, asi takhle budu fotit koním fotogalerie do profilků, protože z focení venku bych se asi zvencla :D.

A detail hlavy! Miluju tyhle bližší fotografie :). A to nebíčko za ní! Prostě krása! Tahle fotka se myslím povedla :).

Opět je tu prvně koník celý, tedy Sweety-Bell :). Prostě krasavice a ještě ke všemu fotogenická :D.

A opět jen Sweetyna půlka. Sweety je prostě krásná - mohla bych ji fotit donekonečna :D.

Trošku víc z boku. Tak co, líbí se vám ateliérek a Sweet?

fotopříběh III. díl - Viky a Amanda

25. ledna 2013 v 9:00 | týna and horses |  foto
Tak tu máme 3. díl! Zatím se mi podařilo dát každý den jeden díl, za co jsem na sebe pyšná :D. No, ale o víkendu žádné díly nečekejte, pokud budu hrát sims, budu si fotit díly na všední dny, takže o víkendu nic :). Dnes, jak už jste asi podle úvodky poznali, vás čeká jaro! Původně jsem chtěla fotit na festivalu, ale asi se rozhodli, že mi prostě ten festival neotevřou a tak jsem bez jarního festivalu :D. Možná v příštím díle :). Tak já už vás (konečně! :D) přestanu anpínat a jdeme na dnešní díl!: