A-Z challenge - J

6. října 2012 v 17:00 | týna and horses |  news - smíšené

J jako jezdectví a juvie
Je zdectví, jezdectví, jezdectví... O tom vám mám tolik co říct! Možná né každý z vás aktivně jezdí... Já ale jo a to každý pátek v Šemíkovi! Jsou tam úžasní koně a... (Sakriš - tohle je článek o jezdectví a ne o Šemíkovi!). Já jezdím už asi od svích pěti nebo šesti let - aktivně a pravidelně ale až od devíti. Už v sedmi, osmi atd. jsem dojížděla do Ořešína na koně - ale tam jsem neměla žádný pravidelný trénink, ani jsem koně nečistila atd. Prostě jsem jen přišla, oni mi šoupli nějakýho koně a já s vodičem jela na vijížďku (párkrát bez vodiče, párkrát klus). Už asi od 8 let jsem furt rodiče prosila o to, abych mohla jezdit pravidelně, ale nic se nenašlo. Měla jsem jezdit do TJJ Lucky Drásov ale tam se věnovali voltiži a normálnímu anglickému ježdění se vůbec nevěnovali. A tak jsme jezdili od ranchi k ranchi, od stáje ke stáji - a nic. Jednou, když jsem zase byla v Ořešíně mě vzal na vyjížďku vedoucí té stáje. Svěřila jsem se mu a on se hned rozpovídal o nějakém "Šemíkovi". tehdy to byl jke nějaký "Šemík" a teď to je pro mě neocenitelná jezdecká stáj a škola která vlastní několik mich koňských miláčků. Miluju ježdění!

Nedokážu si představit že bych žila bez koní a bez ježdění!

Nějaké to foto:
http://www.djsricmanice.wz.cz/pic/podjezdso.jpg
Juvie je strom který roste v tropickém pásu. Rostou na něm paraořechy. Znáte někdo "Můžeme dál?" - jednou v tom byla otázka na kterém stromě rostou paraořechy - naštěstí tam byla zahradnice takže ta o Juvii hned věděla. Juvie je strom a je to docela známí strom. Zrovna (asi před 4 dny) jsme ve škole o Juvii mluvili. Líbí se mi jménu Juvie... nevím proč ale jako název stromu se mi tento název moc líbí!
Tady Juvie:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9c/Castanheira_1.jpg/200px-Castanheira_1.jpg
A paraořechy:
http://4.bp.blogspot.com/-jKB0HxImt0U/UEIuSJbOxlI/AAAAAAAAAMs/bIx1ONAzQAY/s1600/para_orechy_big.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jojka jojka | Web | 6. října 2012 v 22:53 | Reagovat

já jezdím asi od 8? ale nepravidelně a to mě mrzí :-(
juvie,juvie...to jsem ještě nikdy neslyšela! :-)

2 Mike z ranche aspika Mike z ranche aspika | 7. října 2012 v 13:05 | Reagovat

Já jezdím asi 5 let a nechtěl bych nejezdit :// http://ranchaspika.blog.cz/1210/jsem-zpet-ale-trosku-jinde-d#pridat-komentar ahoj prosím přečti si to ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama